Dwa zwycięstwa w jeden weekend

Dwa zwycięstwa w jeden weekend

Miniony weekend był udany dla biało-niebieskich. Pierwsza drużyna wygrała 2:0 z Cartusią Kartuzy. Rezerwy pokonały 1:0 Victorię Laski. 

W sobotę podopieczni Łukasza Bandosza udali się na wyjazd do Kartuz. Biało-niebiescy chcieli powtórzyć mecz z rundy wiosennej i ponownie wygrać z Cartusią. Dokonali tego, ponieważ trzy punkty pojechały do Nowych Skalmierzyc. W 19 minucie wynik spotkania otworzył Patryk Palat, który strzelił debiutancką bramkę w barwach Pogoni. Na 2:0 podwyższył Filip Szewczyk w doliczonym czasie gry. Warto dodać, że „jedenastkę” obronił jeszcze Mateusz Ludwikowski. Po tym meczu nasz zespół plasuje się na 8 miejscu z dorobkiem 32 punktów.

Rezerwy zagrały pierwszy mecz u siebie w rundzie wiosennej. Ekipa Szymona Jędraszka miała wiele okazji, żeby szybko wyjść na prowadzenie. Pierwszą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzelił dopiero w 68 minucie Gracjan Malinowski, który wykorzystał rzut karny. Dzięki tej wygranej nasza druga drużyna zajmuje fotel lidera z przewagą 2 punktów nad Sokołem Bralin.

W najbliższą „Wielką Sobotę” nasze oba zespoły zagrają swoje mecze tego samego dnia. Podopieczni Łukasza Bandosza powalczą o trzy punkty z Polonią Środa Wielkopolska. Początek starcia o 14:00 na stadionie w Nowych Skalmierzycach. Rezerwy zagrają na wyjeździe z LZS-em Czajków o 12:00.