Rundę jesienną kończymy w środku tabeli

Rundę jesienną kończymy w środku tabeli

Przed rozpoczęciem rundy jesiennej każdy z nas wiedział, że drugi sezon beniaminka jest najtrudniejszy. Tę tezę potwierdziły losy Pogoni, chociaż zimę będziemy mogli przepracować spokojnie.

Wynik biało-niebieskich w debiutanckim sezonie był ponad wszystkich oczekiwania. Bez większych wzmocnień Pogoń przystąpiła do rozgrywek 2022/2023 w III lidze. Już od początku życie pokazało, że będzie to ciężka rywalizacja o dobry wynik. Po rundzie jesiennej zespół Łukasza Bandosza wywalczył 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

Pogoń swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała dopiero w czwartej kolejce pokonując Unię Janikowo. Po następnych dwóch wygranych meczach i dobrej passie powiewało optymizmem. Niestety w środku rundy biało-niebiescy zaliczyli pięć porażek z rzędu i sytuacja w tabeli robiła się gorąca. Na całe szczęście drużynie udało się uzbierać jeszcze kilka punktów i teraz można spokojnie rozpocząć przerwę zimową.

Na półmetku sezonu mamy na koncie siedem zwycięstw, jeden remis oraz dziewięć porażek. Po rundzie jesiennej bilans bramkowy Pogoni wynosi 26:33. Ekipa z Nowych Skalmierzyc do walki o kolejne punkty wraca dopiero na początku marca. Pierwszym rywalem na wiosnę będzie Starogard Gdański.