Zawisza w końcu pokonany!

Zawisza w końcu pokonany!

W sobotę podopieczni Łukasza Bandosza zanotowali pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Pogoń pokonała na wyjeździe 2:1 Zawiszę Bydgoszcz.

Po remisie w Starogardzie Gdańskim i odwołanym meczu z Pogonią II Szczecin, biało-niebiescy udali się na wyjazd do Bydgoszczy. Wcześniejsze mecze z Zawiszą kończyły się naszymi porażkami – 1:4, 0:3 oraz 0:4. Pogoń w końcu przełamała się i pokonała drużynę Piotra Kolca!

W 20 minucie rzut karny wywalczył Krzysztof Dymarski. Do piłki podszedł Daniel Kaczmrek, który „jedenastkę” zamienił na bramkę. Jeszcze w pierwszej połowie podwyższyliśmy prowadzenie. Siódmego gola w tym sezonie strzelił Kacper Majerz.

Druga część tego meczu zaczęła się od zmiany – Kacper Bałamącek za Jakuba Pawlika. Na placu gry pojawili się jeszcze Kacper Pinkowski, Kamil Zadka oraz Adam Majewski. Na 10 minut przed końcem spotkania bramkę kontaktową z rzutu wolnego strzelił Zawisza, lecz trzy punkty pojechały z nami do Nowych Skalmierzyc.

Bardzo cieszy wygrana na trudnym terenie. Dziękujemy kibicom, którzy przyjechali do Bydgoszczy wspierać biało-niebieskich. Za tydzień nasz zespół nie rozegra spotkania ligowego, ponieważ Unia Janikowo przed rozpoczęciem rundy wiosennej wycofała się z rozgrywek III Ligi Gr. 2.

Wyjściowy skład na mecz z Zawiszą: Ludwikowski, Pawlik, Dymarski, Lis, Szewczyk, Nogaj, Kaczmarek, Szczepaniak, Majerz, Palat, Mikulski